GLOUCESTERSHIRE

WOMEN’S DIVISION

2018 Middle England League teams

 

Date  

Tuesday 14th May 2019

Opposition

Oxfordshire (MEL)


Venue

Barnwood BC

Result



Time

1.30 pm

Dress

Whites

Rinks

6


Rink 1 


Rink 2


Rink 3


1

Rachel Horrill (Barnwood)

1

Joyce Ferson (Barnwood)

1

Pat Thorley (Nailsworth)

2

Ceryn Pulsford

(Bishop's Cleeve)

2

Gill Meadows (Dursley)

2

Debbie Hurford (Victory Park)

3

Margaret Powell (Cotswold)

3

Julia Stannard (Nailsworth)

3

Val Major (Churchdown)

4

Kay Gent (Caer Glow)

4

Joy Sheward (Barnwood)

4

Jackie Howes (Stroud)

RESULT


RESULT





Rink 4


Rink 5


Rink 6


1

Val Ayres (Lydney)

1

Jo Slatter (Caer Glow)

1

Jenny Westlake (Arrow)

2

Ann White (Arrow)

2

Penny Callaghan

(Cheltenham BC)

2

Marilyn Wear (Frampton on Severn)

3

Chris Prosser (Gloucester Spa)

3

Iona Bird (Barnwood)

3

Jeanette Scott

(Cheltenham BC)

4

Lin Challenger (Page Park)

4

Rachel Hughes (Gloucester City)

4

Pat MacGregor (Arrow)








Reserves:-  Jan Lee-Cooper (Yate), Myra Savage (Falcon), Rosie Sheridan (Bishops Cleeve), Margaret McColl (Cheltenham Spa)

* Reserves :    


Date  

Friday 17th May 2019

Opposition

Leicestershire (MEL)


Venue

Cheltenham BC

Result



Time

1.30 pm

Dress

Whites

Rinks

6


Rink 1 


Rink 2


Rink 3


1

Rachel Winter-Alsop

(Wotton-u-Edge)

1

Val Molton

(Kingswood & Hanham)

1

Fran Stockford (Olveston)

2

Myra Savage (Falcon)

2

Pauline Gunn (Caer Glow)

2

Margaret Powell (Cotswold)

3

Sue Osborne

(Kingswood & Hanham)

3

Jean Crook (Stroud)

3

Iona Bird (Barnwood)

4

Kay Gent (Caer Glow)

4

Jackie Howes (Stroud)

4

Joy Sheward (Barnwood)

RESULT


RESULT





Rink 4


Rink 5


Rink 6


1

Gill Fry (Gloucester Spa)

1

Val Osmond (Ardagh)

1

Sally Rolls (Gloucester Spa)

2

Penny Callaghan

(Cheltenham BC)

2

Margaret McColl

(Cheltenham Spa)

2

Rosie Sheridan

(Bishop's Cleeve)

3

Jeanette Scott

(Cheltenham BC)

3

Val Major (Churchdown)

3

Rita Gerry (Moreton-in-Marsh)

4

Lin Challenger (Page Park)

4

Rachel Hughes (Gloucester City)

4

Julia Stannard (Nailsworth)








Reserves :  Sandra Bailey (Churchdown), Mavis Kennedy (Gloucester Spa), Barbara Clarke (Gloucester City), Cynthia Winter-Alsop (Wotton-u-Edge)

* Reserves :    


Date  

Thursday 6th June 2019

Opposition

Cambridgeshire (MEL)


Venue

Aylesbury  BC

Result



Time

1.30 pm

Dress

Whites

Rinks

6


Rink 1 


Rink 2


Rink 3


1


1


1


2


2


2


3


3


3


4


4


4


RESULT


RESULT





Rink 4


Rink 5


Rink 6


1


1


1


2


2


2


3


3


3


4


4


4









Reserves:   

* Reserves :    


Date  

Thursday 3rd July 2019

Opposition

Warwickshire (MEL)


Venue

Pineholt  BC

Result



Time

1.30 pm

Dress

Whites

Rinks

6


Rink 1 


Rink 2


Rink 3


1


1


1


2


2


2


3


3


3


4


4


4


RESULT


RESULT





Rink 4


Rink 5


Rink 6


1


1


1


2


2


2


3


3


3


4


4


4









Reserves:   

* Reserves :    


Date  

Friday 26th July 2019

Opposition

Northamptonshire (MEL)


Venue

Chipping Campden  BC

Result



Time

1.30 pm

Dress

Whites

Rinks

6


Rink 1 


Rink 2


Rink 3


1


1


1


2


2


2


3


3


3


4


4


4


RESULT


RESULT





Rink 4


Rink 5


Rink 6


1


1


1


2


2


2


3


3


3


4


4


4









Reserves:   

* Reserves :